ضروری سلامت مرکزی محققان اخبار پزشکی

ضروری: سلامت مرکزی محققان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بگومگوهای کشور عزیزمان ایران و آمریکا به کجا خواهد رسید؟

در ماجرای برجام، کشور عزیزمان ایران به دنبال توافق با اتحادیه اروپا نرفت بلکه به سمت روسیه رفت و البته متوجه شدند که از روسیه حاجتی برنمی آید و این کشور همچنان

بگومگوهای کشور عزیزمان ایران و آمریکا به کجا خواهد رسید؟

بگومگوهای کشور عزیزمان ایران و آمریکا به کجا خواهد رسید؟

عبارات مهم : اروپا

در ماجرای برجام، کشور عزیزمان ایران به دنبال توافق با اتحادیه اروپا نرفت بلکه به سمت روسیه رفت و البته متوجه شدند که از روسیه حاجتی برنمی آید و این کشور همچنان به زدن خنجر از پشت ادامه می دهد.

علی خرم، نماینده پیشین کشور عزیزمان ایران در دفتر اروپایی شرکت ملل راجع به تنش های اخیر میان کشور عزیزمان ایران و آمریکا می گوید: ما این تجربه را در روابط کشور عزیزمان ایران و آمریکا داریم و من تعجب می کنم از کسانی که این سیر تاریخی را فراموش می کنند و طوری صحبت می کنند که گویی نخستین بار است با این شرایط برخورد کرده ایم.

خرم در گفت و گو با گزینش راجع به تنش لفظی اخیر میان روسای جمهور کشور عزیزمان ایران و آمریکا و اینکه در روزهای پیش رو چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: شاید بشود روزهای پیش رو را با تشریح اوضاع حاضر فهمید. شاید این بگومگو، تنش لفظی صرفا مایه خوشحالی دشمن های کشور عزیزمان ایران هست. چه آنها که مانند اسراییل و عربستان علنی این خوشحالی را ابراز می کنند یا بعضی ایرانیانی که در جبهه مخالف قرار دارند و چه کشورهایی که در ظاهر حرفی نمی زنند ولی همین نظر را دارند.

بگومگوهای کشور عزیزمان ایران و آمریکا به کجا خواهد رسید؟

او ادامه داد: پرسش اساسی این است که در شرایطی که کشور عزیزمان ایران دارد آیا این بگومگوها بافایده به فایده است یا نه؟ اوضاع کشور عزیزمان ایران با کره شمالی بسیار متفاوت هست. بین کیم جونگ اون و رییس جمهور آمریکا هم همین حرفها زده شد ولی چون شرایط آن کشور متفاوت هست، کمتر کسی آن بگومگوها را جدی گرفت. به این خاطر که تنها آمریکا بود که برابر کره شمالی قرار داشت. بقیه کشورها مانند کره جنوبی، چین یا حتی ژاپن، در صدد خاموش کردن آتش بودند. در حالی که جهت کشور عزیزمان ایران کاملا برعکس هست؛ اسرائیل، عربستان و کشورهای دیگری که علنی نمی نند، مایلند که بر این آتش بنزین بریزند و آن را شعله ورتر کنند تا ترامپ وارد درگیری با کشور عزیزمان ایران شود.

این کارشناس پرسشها سیاست خارجی ادامه داد: در مورد ایران، یک عقده 40 ساله ای در آمریکا و بعضی کشورهای منطقه وجود دارد و این انگیزه ای نیرومند است که از وقت استفاده کنند.

در ماجرای برجام، کشور عزیزمان ایران به دنبال توافق با اتحادیه اروپا نرفت بلکه به سمت روسیه رفت و البته متوجه شدند که از روسیه حاجتی برنمی آید و این کشور همچنان

خرم افزود: در این شرایط، ما کسی مانند دونالد ترامپ را داریم که مانند زنگی مست می ماند و کشور عزیزمان ایران با او دهان به دهان می شود. حتی در اسلام هم توصیه این است که اگر با دیوانه یا کسی که اهل هتاکی است جهت حفظ آبرو یا جان خود نباید با او دهان به دهان شوید. لیکن حرجی بر چنین فردی نیست. در نتیجه دهان به دهان شدن با چنین فردی، هنری محسوب نمی شود. ضمن اینکه بگومگو با چنین فردی شعله های آتش را اوج می برد و تصور می کنم با پرسشها داخلی کشور کار درستی نیست.

او افزود: امیدوارم این تنش در روزهای آینده شدت یافتن نشود. در همین حدی هم که انجام شد، طرف آمریکایی هیچ حد و حدودی را رعایت نمی کند و وقیحانه برخورد می کند. یعنی حتی جهت پرستیژ کشور عزیزمان ایران هم خوب نیست که این وقت را به آنها بدهیم که هتک حرمت کنند. از طرفی، این بگومگوها می تواند به یک درگیری ناخواسته کوچک شود که از کنترل خارج شده است و به یک درگیری بزرگ تبدیل شود.

خرم راجع به موضع اروپا در تنش کشور عزیزمان ایران و آمریکا و نیز برجام گفت: در ماجرای برجام، کشور عزیزمان ایران به دنبال توافق با اتحادیه اروپا نرفت بلکه به سمت روسیه رفت و البته متوجه شدند که از روسیه حاجتی برنمی آید و این کشور همچنان به زدن خنجر از پشت ادامه می دهد. بعضی فکر می کنند وظیفه اروپاست که محض رضای خدا از کشور عزیزمان ایران حمایت کند. این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه کشور عزیزمان ایران به طور جد با اروپا جلساتی گذارد و با آنها توافق کند.

بگومگوهای کشور عزیزمان ایران و آمریکا به کجا خواهد رسید؟

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | روسیه | آمریکا | ایرانی | آمریکایی | ایرانیان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog